Zákaznická podpora:info@sipekglass.com
Měna
CZK

Jiří Pačinek

 

jiri-pacinek 

V současné době asi budete marně hledat sklářského mistra, jakým je právě Jiří Pačinek. Tento talentovaný umělecký sklář svými díly uchvacuje nejednoho milovníka sklářského umění.

Svou sklářskou kariéru započal již v roce 1990, kdy nastoupil do sklárny Chřibská 1414. Poté následovala dlouholetá praxe ve sklárně Ajeto, kde svůj talent rozvíjel na dílech pro takové osobnosti světového umění a designu jakými jsou Bořek Šípek, René Roubíček, Leon Applebaum, Louis Sakalovski a mnozí další. Nezapomínal však ani na své návrhy, které realizoval ve svém volném čase.

Sklárna Ajeto mu poskytla jedinečné místo pro vyprofilování osobitého stylu tvorby a práce, který nakonec uplatnil ve své vlastní sklárně, kterou postavil v roce 2007. Zde využil svého potenciálu a začal vytvářet velkorozměrové, technicky náročné dekorativní plastiky spolu s čistě užitkovými skleněnými objekty, jako jsou vázy, mísy a další předměty. V průběhu krátkého působení ve vlastní sklárně se staly jeho díla součástí soukromých uměleckých sbírek, kolekcí designových firem a galerií. 

Od roku 2021 Jiří Pačinek a jeho team spolupracuje s Bořek Šípek E-shop na výrobě originálních váz a mís od Bořka Šípka. A právě proto, že Jiří spolupracoval s Bořkem Šípkem a nyní ve spolupráci pokračuje s naším e-shopem, jsme se dohodli i na spolupráci prodejní. 

50x50